Diller

Prof. Dr. Taner ŞENGÜN ve Dr. Ögr. Üyesi Muzaffer SİLER tarafından keşfedilen Saklıkapı Kanyonu

Elazığ'ın Baskil ilçesine bağlı Akuşağı köyünde bulunan ve Valilikçe "Saklıkapı" adı verilen doğa harikası kanyon, karstik oluşumları, flora ve faunasıyla görenlerin ilgisini çekiyor.

 

 •  

 

 

 •  


  Saklıkapı kanyonu, karakaya baraj gölü, Elazığ, Baskil, Akuşağı köyü

  Elazığ'ın Baskil ilçesine bağlı Akuşağı köyünde bulunan ve Valilikçe "Saklıkapı" adı verilen doğa harikası kanyon, doğa tutkunlarını bekliyor.

  Karakaya Baraj Gölü yakınlarında mantar ararken bölgedeki kanyonu fark eden Fethi Ak (47), çektiği görüntüleri sosyal medyada ve Fırat Üniversitesi'nden (FÜ) öğretim üyeleriyle paylaştı.

  VİDEO: MANTAR TOPLARKEN KANYONU KEŞFETTİ

 •  

 

 

 •  


  Saklıkapı kanyonu, karakaya baraj gölü, Elazığ, Baskil, Akuşağı köyü

  Baskil ve Keban ilçe sınırları arasında Karabey mezrası mevkisinde bulunan, Karakaya Baraj Gölü kıyısından başlayıp 2,5 kilometrelik hat boyunca uzanan Saklıkapı kanyonu, yer yer 20 ile 200 metre arasında değişen yüksekliği, yer yer yarım metreye kadar daralan, karstik oluşumları, flora ve faunasıyla görenlerin ilgisini çekiyor.

  FÜ İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Coğrafya Bölümünden Prof. Dr. Taner Şengün ve Dr. Öğretim Üyesi Muzaffer Siler tarafından inceleme yapılan ve Valilikçe "Saklıkapı" adı verilen doğa harikası kanyonun turizme kazandırılması hedefleniyor. (Kaynak: https://www.ntv.com.tr)

https://www.youtube.com/watch?v=LSiCwYLEOxk